Menu

MALTODEXTRIN

3,90€   Vypredané  
Cena vo vernostných bodoch: 390

Maltodextrín predstavuje akýsi medzistupeň medzi jednoduchými a komplexnými sacharidmi ("polysacharid"). Rýchlo sa štiepi na jednoduchú glukózu čo znamená, že vo výsledku je to väčšie množstvo získanej energie pre organizmus a to bez zažívacích ťažkostí. Maltodextrín je zaujímavý výživový doplnok pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí, kde po jeho užití plynule dodáva glukózu do krvného obehu a vhodne tak dopĺňa svalový gylkogén.

Maltodextrín predstavuje akýsi medzistupeň medzi jednoduchými a komplexnými sacharidmi ("polysacharid"). Rýchlo sa štiepi na jednoduchú glukózu čo znamená, že vo výsledku je to väčšie množstvo získanej energie pre organizmus a to bez zažívacích ťažkostí. Maltodextrín je zaujímavý výživový doplnok pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí, kde po jeho užití plynule dodáva glukózu do krvného obehu a vhodne tak dopĺňa svalový gylkogén. Ideálny cukor počas výkonu a tesne po výkone.

Viacej o cukroch sa dozviete aj v článku na našom Blogu.

Zloženie:Maltodextrín.

Výživová hodnota výrobku v 100g a 30g prášku:

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Použitie: Pred tréningom 30-45 min. Počas tréningu sa môže pridať do nápoja. Pri vytrvalostnom výkone sa užíva v druhej polovici výkonu, prípadne počas prestávok, po výkone do 40 min. 1 dávka: 30g rozmiešať do 0,5 l vody. Neužívať viac ako 50g na jednorazovú dávku (telo neprijme viacej ako 60-80g za deň). Môže sa ťažšie rozmiešava pri väčšej koncentrácii.

Maltodextrín dokáže vhodne doplniť roztok glukózy bez zažívacích ťažkostí. Napr.: 5% glukózy + 10% maltodextrínu.

Obmedzenie: Nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladovať mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

No doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu ani modifikované suroviny.

Výrobca: 73nutrition, s.r.o., Pribinova 3139/95, Zvolen, 96001, Slovensko.

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy