Menu

ARTIKOJ - komplexná kĺbová výživa s vit. C+K2+D3

19,90€   Vypredané  
Cena vo vernostných bodoch: 1990

ARTIKOJ poskytne telu komplexnú výživu predovšetkým pre kĺby, ktoré sú namáhané asi najviac z celého tela. Okrem výživy kĺbov však svojím zložením (kolagén, MCT v prášku, Glukosamin, MSM, Chondroitin, vápnik, vitamín C a D3 + K2) poskytuje multispektrálne využitie v celom organizme.

V ARTIKOJ je obsiahnutý v najväčšom pomere kolagén s práškovým MCT olejom. Kolagén spolu s vit. C zabezpečuje tvorbu nových kolagénových vlákien, čo sa prejaví pozitívne na pokožke (vyhladenie vrások, pružnosť pokožky), ale aj pri bolestivosti kĺbov, ktorá vekom narastá. Navyše vitamín C prispieva k správnej podpore kolagénu pre normálnu funkciu kostí a kĺbových chrupaviek. MCT olej patrí medzi zdravé tuky, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a zvyšuje vstrebateľnosť a využitie vitamínov D3 a K2, ktoré sú rozpustné v tukoch, navyše MCT olej je rýchlym zdrojom energie. Vitamín K2 prispieva k správnej zrážanlivosti krvi, smeruje vápnik priamo do kostí a zubov, kde je potrebný a neukladá sa v cievach a tkanivách. Pri užívaní kĺbovej výživy s vitamínom C a K2, dochádza k obnove hladkého povrchu kĺbových plôch a lôžok pretože práve vitamín C pomáha obnovovať a chrániť chrupavku a vitamín K2 zabezpečuje silnejšie kosti. Glukosamín a chondroitín sú telu vlastné látky, ktoré sú jednou z hlavných zložiek kĺbových chrupaviek, spojivového tkaniva, ktorá je súčasťou pohybového ústrojenstva. MSM je skratka pre metylsulfonylmetán, nazývaný aj organická síra a patrí medzi minerály, ktoré sa vyskytujú v ovocí, zelenine, mäse, mlieku a morských plodoch (pri ich spracovaní sa rýchlo stráca). Udržuje zdravý stav kože, vlasov, kĺbov, chráni pred osteoartrózou a lámaním vlasov. Navyše podporuje zabudovanie glukosamínu a chondroitínu do štruktúry kĺbov.

ARTIKOJ poskytne telu komplexnú výživu predovšetkým pre kĺby, ktoré sú namáhané asi najviac z celého tela. Okrem výživy kĺbov však svojím zložením (kolagén, MCT v prášku, Glukosamin, MSM, Chondroitin, vápnik, vitamín C a D3 + K2) poskytuje multispektrálne využitie v celom organizme.

V ARTIKOJ je obsiahnutý v najväčšom pomere kolagén s práškovým MCT olejom.

Kolagén spolu s vit. C zabezpečuje tvorbu nových kolagénových vlákien, čo sa prejaví pozitívne na pokožke (vyhladenie vrások, pružnosť pokožky), ale aj pri bolestivosti kĺbov, ktorá vekom narastá. Navyše vitamín C prispieva k správnej podpore kolagénu pre normálnu funkciu kostí a kĺbových chrupaviek. MCT olej patrí medzi zdravé tuky, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a zvyšuje vstrebateľnosť a využitie vitamínov D3 a K2, ktoré sú rozpustné v tukoch, navyše MCT olej je rýchlym zdrojom energie.

Vitamín K2 prispieva k správnej zrážanlivosti krvi, smeruje vápnik priamo do kostí a zubov, kde je potrebný a neukladá sa v cievach a tkanivách. Pri užívaní kĺbovej výživy s vitamínom C a K2, dochádza k obnove hladkého povrchu kĺbových plôch a lôžok pretože práve vitamín C pomáha obnovovať a chrániť chrupavku a vitamín K2 zabezpečuje silnejšie kosti.

Ďalšou dôležitou zložkou je vápnik, ktorý je základnou stavebnou zložkou kostí, no zohráva dôležitú úlohu aj pri činnosti srdca, svalov, nervov a zrážaní krvi. Pravidelné užívanie vápnika nám nepomôže, ak ho neberieme spolu s vitamínom K2 a D3. Tieto dva vitamíny sú dôležité pri vstrebávaní a ukladaní vápnika. Patria medzi najvýznamnejšie vitamíny, a pritom ich príjem veľmi zanedbávame.

Glukosamín a chondroitín sú telu vlastné látky, ktoré sú jednou z hlavných zložiek kĺbových chrupaviek, spojivového tkaniva, ktorá je súčasťou pohybového ústrojenstva. MSM je skratka pre metylsulfonylmetán, nazývaný aj organická síra a patrí medzi minerály, ktoré sa vyskytujú v ovocí, zelenine, mäse, mlieku a morských plodoch (pri ich spracovaní sa rýchlo stráca). Udržuje zdravý stav kože, vlasov, kĺbov, chráni pred osteoartrózou a lámaním vlasov. Navyše podporuje zabudovanie glukosamínu a chondroitínu do štruktúry kĺbov.

Viac sa dozviete v článku na našom BLOGU.

 

 

 

Zloženie (pomaranč): Hydrolyzovaný hovädzí kolagén, MCT olej v prášku, Glukosamin, MSM (methyl sulfonyl methan), Aquamin Ca Soluble, Chondroitín Bovine, Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamín D3, Vitamín K2 MK-7, Kyselina citrónová (E330), kyselina jablčná (E296), farbivo: betakarotén 1%, aróma: pomaranč, sladidlo: stévia RA98

Zloženie (grapefruit): Hydrolyzovaný hovädzí kolagén, MCT olej v prášku, Glukosamin, MSM (methyl sulfonyl methan), Aquamin Ca Soluble, Chondroitín Bovine, Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamín D3, Vitamín K2 MK-7, Kyselina citrónová (E330), aróma: grapefruit, sladidlo: stévia RA98

Výživová hodnota výrobku v 100g prášku a v 16g dávke:

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Použitie a dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 16g večer po jedle, rozmiešajte v 200ml vody alebo podľa chuti. 

Upozornenie: Nevhodné pre osoby do 18 rokov, dojčiace, tehotné ženy a osoby ktoré užívajú lieky! Pred použitím tohto prípravku v kombinácii s liekmi sa informujte u svojho odborného lekára. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladujte mimo dosahu  detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzavrite. Skladovanie v chlade a tme predlžuje jeho trvanlivosť.

Balenie: Uvedené na obale.

NO doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. 

Výrobca: 73nutrition®, s.r.o., Pribinova 3139/95, Zvolen, 96001, Slovensko.

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy