Menu

GLUCOSE

4,90€   Skladom  
Cena vo vernostných bodoch: 490

Glukóza (D-glukóza) je jednoduchý hroznový cukor, ktorý radíme medzi sacharidy. Tie prispievajú priaznivo k obnove normálnej svalovej funkcie po namáhavom fyzickom výkone, po ktorom nastáva svalová únava (podajte po výkone najneskôr do 4 - 6 hodín). Je pre existenciu ľudského organizmu nevyhnutná a hlavne pri športe alebo inej namáhavej aktivite je to najrýchlejší a najzákladnejší zdroj energie. Okamžite sa vstrebáva do krvi, bez zaťaženia tráviaceho systému. Napríklad mozog a červené krvinky by bez nej nemohli fungovať, je to jediný zdroj energie pre ne. Spotrebujú približne 150g glukózy za 24 hodín a je to teda minimum, ktoré by mal zdravý človek prijať, aby zabránil katabolizmu. Glukóza sa v tele využíva ako stály pohotovostný zdroj energie, alebo sa ukladá v svaloch a v pečeni vo forme glykogénu (zásobný zdroj energie). Kaloricky je glukóza rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20 %. 

Glukóza je určená nielen pre športovcov, ale naozaj pre všetkých ľudí, ktorí ťažko fyzicky či psychicky pracujú. Je výborným doplnkom pri užívaní Creatin monohydrate a pri vyššej komzumácií bielkovín.

Množstvo

Glukóza (d-glukóza) je jednoduchý hroznový cukor, ktorý radíme medzi sacharidy. Tie prispievajú priaznivo k obnove normálnej svalovej funkcie po namáhavom fyzickom výkone, po ktorom nastáva svalová únava (podajte po výkone najneskôr do 4 - 6 hodín). Je pre existenciu ľudského organizmu nevyhnutná a hlavne pri športe alebo inej namáhavej aktivite je to najrýchlejší a najzákladnejší zdroj energie. Okamžite sa vstrebáva do krvi, bez zaťaženia tráviaceho systému. Napríklad mozog a červené krvinky by bez nej nemohli fungovať, je to jediný zdroj energie pre ne. Spotrebujú približne 150g glukózy za 24 hodín a je to teda minimum, ktoré by mal zdravý človek prijať, aby zabránil katabolizmu. Glukóza sa v tele využíva ako stály pohotovostný zdroj energie, alebo sa ukladá v svaloch a v pečeni vo forme glykogénu (zásobný zdroj energie). Kaloricky je glukóza rovnako výdatná ako repný cukor, má však nižšiu sladivosť, približne o 20 %. 

Glukóza je určená nielen pre športovcov, ale naozaj pre všetkých ľudí, ktorí ťažko fyzicky či psychicky pracujú. Je výborným doplnkom pri užívaní Creatin monohydrate a pri vyššej komzumácií bielkovín.

Viacej sa o cukroch dočítate aj na našom Blogu.

Zloženie: 100% D-glukóza

Výživová hodnota výrobku v 100g a 30g prášku:

Soľ je v potravine obsiahnutá, výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka.

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Použitie a dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 20-40g, pri zvýšenej fyzickej námahe je to 60-120g (max.30g za hodinu), rozmiešať vo vode čo najskôr po fyzickej aktivite.

Dávkovanie s kreatínom: 5 g kreatínu rozpustíme s 5 – 20 g glukózy

Obmedzenie:Nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladovať mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

No doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

Výrobca: 73nutrition®, s.r.o., Pribinova 3139/95, 960 01 Zvolen, Slovensko.

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy