Menu

FRUCTOSE

5,90€   Vypredané  
Cena vo vernostných bodoch: 590

Fruktóza tiež nazývaná aj „ovocný cukor“ sa radí medzi pomalé sacharidy s nízkym glykemickým indexom, ktoré sú z tráviaceho traktu vstrebávajú priamo do krvného obehu a organizmus ju využíva na vyrábanie energie. Fruktóza je súčasťou ľudskej stravy po mnoho tisíc rokov a nachádza sa v najvyšších koncentráciách v ovocí a v menšej miere v zelenine. V prírode sa fruktóza obyčajne vyskytuje spolu s glukózou a preto, keď sa fruktóza a glukóza zmiešajú a užijú spoločne, oxidujú výrazne rýchlejšie v organizme ako samostatne. Fruktóza je skôr vhodnejšia forma energie, keď je organizmus v kľude, glukóza skôr pri fyzickej námahe. Fruktóza je vhodná aj pre diabetikov a je približne o 30% sladšia než bežný cukor, preto je jej dávkovanie oveľa nižšie.

Viacej sa o fruktóze dozviete tu.

Fruktóza tiež nazývaná aj „ovocný cukor“ sa radí medzi sacharidy s nízkym glykemickým indexom, ktoré sú z tráviaceho traktu vstrebávajú priamo do krvného obehu a organizmus ju využíva na dodanie rýchlej energie. Fruktóza je súčasťou ľudskej stravy po mnoho tisíc rokov a nachádza sa v najvyšších koncentráciách v ovocí a v menšej miere v zelenine. V prírode sa fruktóza obyčajne vyskytuje spolu s glukózou a preto, keď sa fruktóza a glukóza zmiešajú a užijú spoločne, oxidujú výrazne rýchlejšie v organizme ako samostatne. Fruktóza je skôr vhodnejšia forma energie, keď je organizmus v kľude, glukóza skôr pri fyzickej námahe. Fruktóza je vhodná aj pre diabetikov (nezvyšuje hladinu cukru v krvi) a je približne o 30% sladšia než bežný cukor, preto je jej dávkovanie oveľa nižšie. O cukroch si môžete prečítať aj na našom Blogu.

Viacej sa o fruktóze dozviete tu.

Zloženie: 100% Fruktóza.

Výživová hodnota výrobku v 100g a 10g prášku:

Soľ je v potravine obsiahnutá, výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka.

Referenčný príjem priemerného dospelého: 8400 kJ/2000 kcal

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Použitie a dávkovanie: 10 - 20g fruktózy užívajte s jedlom alebo rozmiešajte v nápoji ako doplnenie zdroja energie a sacharidov.

Obmedzenie: Nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladovať mimo slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

No doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu vrátane modifikovaných surovín.

Výrobca: 73nutrition®, s.r.o., Pribinova 3139/95, Zvolen, 96001, Slovensko.

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy