Menu

Peanut butter - arašidové maslo

4,73€   Skladom  
Cena vo vernostných bodoch: 473

Arašidové maslo je vhodný doplnok zdravej výživy aj počas chudnutia. Obsahuje tzv. dobrý tuk, ktorý pomáha telu, nášmu tráveniu, vyprázdňovaniu a celkovému správnemu chodu organizmu. Taktiež prispieva svojím obsahom horčíka k zníženiu únavy a vyčerpania, udržiava normálnu funkciu bielkovín a svalovej syntézy. Omega-6 mastné kyseliny sú pre náš organizmus nevyhnutné, ale telo si ich nedokáže vytvoriť samo, preto ho dopĺňame so stravy. Spolu s omega-3 mastnými kyselinami zabezpečujú správne fungovanie mozgu a jeho zdravý vývoj. Podporujú takisto dobrý stav pokožky a rast vlasov, zdravie kostí, posilňujú metabolizmus a reprodukčný systém. Ďalej arašidové maslo obsahuje niekoľko vitamínov a minerálov ako napr. vitamín E, vitamíny skupiny B, kyselinu pantoténovú a listovú, spomínaný horčík, draslík, vápnik, fosfor a ďalšie. 

 

Množstvo

Arašidové maslo je vhodný doplnok zdravej výživy aj počas chudnutia. Obsahuje tzv. dobrý tuk, ktorý pomáha telu, nášmu tráveniu, vyprázdňovaniu a celkovému správnemu chodu organizmu. Taktiež prispieva svojím obsahom horčíka k zníženiu únavy a vyčerpania, udržiava normálnu funkciu bielkovín a svalovej syntézy. Omega-6 mastné kyseliny sú pre náš organizmus nevyhnutné, ale telo si ich nedokáže vytvoriť samo, preto ho dopĺňame zo stravy. Spolu s omega-3 mastnými kyselinami zabezpečujú správne fungovanie mozgu a jeho zdravý vývoj. Podporujú takisto dobrý stav pokožky a rast vlasov, zdravie kostí, posilňujú metabolizmus a reprodukčný systém. Ďalej arašidové maslo obsahuje niekoľko vitamínov a minerálov ako napr. vitamín E, vitamíny skupiny B, kyselinu pantoténovú a listovú, spomínaný horčík, draslík, vápnik, fosfor a ďalšie. Viacej o našom arašidovom masle sa dozviete v článku na našom blogu.

Zloženie: 100% arašidy pražené horúcim vzduchom, nesolené

Použitie a dávkovanie: Arašidové maslo použite k priamej konzumácii. Odporúčanie je 2 lyžičky denne. Môžete použiť ako nátierku, obohatenie ovsenej kaše či vločiek, do zdravých dezertov, koktejlov (používa sa aj do proteínov), ale aj ako ingrediencie do pečenia alebo varenia. 

Obmedzenie: Alergény: Arašidy!

Skladovanie: Otvorené maslo môžete skladovať pri izbovej teplote mimo slnečného žiarenia, aj v chladničke. Odporúčame vám ho spotrebovať do 4 týždňov, v chlade však vydrží aj niekoľko mesiacov. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku. Dátum minimálnej trvanlivosti je uvedený na obale.

Výrobok neobsahuje konzervačné látky a geneticky modifikované suroviny.

Výrobca: 73nutrition, s.r.o., Pribinova 3139/95, 960 01 Zvolen, Slovensko

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy