Menu

Algae protein

15,90€   Vypredané  
Cena vo vernostných bodoch: 1590

Proteín z celých sladkovodných rias (Chlorella protothecoides) získava čím ďalej väčšiu pozornosť verejnosti kvôli svojmu bohatému obsahu bielkovín ako makroživiny, ale aj bohatému zdroju mikroživín. Algae protein je prvý rastlinný proteín, ktorý je porovnateľný s chuťovým profilom srvátkového proteínu s aminokyselinovým profilom, pretože poskytuje deväť esenciálnych aminokyselín a 11 neesenciálnych aminokyselín, vďaka čomu by sme mohli povedať, že je „kompletný“. Prispieva tak k rastu a udržaniu svalovej hmoty a zdravých kostí.

Algae protein je vhodným doplnkom pri diétach, vhodný pre vegánov, vegetariánov, pre fyzicky aktívnych alebo starších dospelých ľudí, pretože do svojho tela prostredníctvom neho dostanete bielkoviny, ktoré telo potrebuje a zabezpečíte tak dostatočné vyživenie bielkovinami.

Proteín z celých sladkovodných rias (Chlorella protothecoides) získava čím ďalej väčšiu pozornosť verejnosti kvôli svojmu bohatému obsahu bielkovín ako makroživiny, ale aj bohatému zdroju mikroživín. Algae protein je prvý rastlinný proteín, ktorý je porovnateľný s chuťovým profilom srvátkového proteínu s aminokyselinovým profilom, pretože poskytuje deväť esenciálnych aminokyselín a 11 neesenciálnych aminokyselín, vďaka čomu by sme mohli povedať, že je „kompletný“. Prispieva tak k rastu a udržaniu svalovej hmoty a zdravých kostí. Zároveň obsiahnutý Luteín a Zeaxantín fungujú ako antioxidanty, chránia naše oči pred poškodzujúcim účinkom žiarenia a zlepšujú ostrosť videnia.

Algae protein je vhodným doplnkom pri diétach, vhodný pre vegánov, vegetariánov, pre fyzicky aktívnych alebo starších dospelých ľudí, pretože do svojho tela prostredníctvom neho dostanete bielkoviny, ktoré telo potrebuje a zabezpečíte tak dostatočné vyživenie bielkovinami.

Výhody proteínu z rias:

- ľahko stráviteľné a absorbovateľné bielkoviny a iné živiny v porovnaní so srvátkovými proteínmi. Bez veľkých alergénov, vrátane lepku, mlieka a sóje. Bez GMO.

- stavebné bloky bielkovín obsahujú všetky esenciálne a neesenciálne aminokyseliny, čo z neho robí kompletný zdroj bielkovín (cca 6x vyšší obsah Arginínu v porovnaní s WPC80, tiež vysoký obsah Glutamínu). Arginín pomáha zlepšovať cirkuláciu zvyšovaním oxidu dusnatého v krvi a zároveň pomáha znižovať hladiny cholesterolu. Glutamín je dôležitý pre rast svalov a bunkovú podporu, ktorú nemôže poskytnúť žiadna iná jediná aminokyselina.

- obsah Omega-3 a esenciálnych mastných kyselín, ktoré hrajú dôležitú úlohu v zdraví srdca, mozgových funkciách a znižovaní zápalu (proteíny na báze rastlín, ako sú riasy, môžu byť lepším zdrojom EPA a DHA omega-3 ako ryby)

- bohaté na antioxidanty - AFA je bohatá na zlúčeniny, ktoré sú naplnené antioxidantmi, ktoré pôsobia ako obrana proti oxidačnému poškodeniu červených krviniek. Chránia telo pred stresom (vrátane napätia pred cvičením) a zároveň posilňujú váš imunitný systém svojimi prirodzenými antivírusovými vlastnosťami.

Ak nemáte radi chuť doplnkov s chlorellou, spirulinou alebo kelpom, ako kompletný rastlinný proteín sú riasy ideálne na použitie v proteínových nápojoch a do nápojov s nízkou hladinou pH, do pečiva, koláčov, dezertov a podobne.   

Zloženie: 100% AlgaVia® Protein

Výživová hodnota výrobku v 100g:

Soľ je v potravine obsiahnutá, výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka.

Referenčný príjem priemerného dospelého: 8400 kJ/2000 kcal

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Použitie a dávkovanie: Používa sa ako vysoko bielkovinová prísada do nápojov a jedál s nízkou hladinou pH, do cereálií, omáčok, dresingov, namiesto vajíčok, do mrazených dezertov, jedál na báze múky ako je chlieb, sušienky, koláče a iné pečivo. Dávkujte podľa chuti.

Obmedzenie: Prípravok nie je vhodný pre deti a osoby do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. 

Skladovanie: Skladovať mimo slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

No doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu vrátane modifikovaných surovín.

Výrobca: 73nutrition®, s.r.o., Pribinova 3139/95, Zvolen, 96001, Slovensko.

Súvisiace produkty

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy