Menu

Arginine AKG

19,90€   Vypredané  
Cena vo vernostných bodoch: 1990

L-arginine je aminokyselina a je prítomná v proteínoch živočíchov aj ľudí. Ak je strava bohatá na živočíšne aj rastlinné bielkoviny (mäso, ryby, mliečne výrobky alebo orechy a semienka), vie si ho telo vyprodukovať dostatočne aj samo. V tele sa podieľa na mnohých biologických procesoch, stimuluje produkciu vlastného rastového hormónu, má schopnosť podpory rozširovania krvných ciev, čím sa do svalov môže dostať viac kyslíka a živín, lepšie svalstvo prekrvuje aj následne regeneruje. Podporuje syntézu svalových bielkovín, zlepšuje senzitivitu buniek voči inzulínu, podieľa sa na tvorbe kreatínu a mnoho ďalších funkcií.

Arginín AKG je označovaný ako pokročilejšia forma klasického l-arginínu, pretože prítomný alfa-ketoglutarát údajne dokáže napomôcť absorpcii l-arginínu a predĺžiť dobu jeho uvoľňovania. Arginín je zároveň základom väčšiny predtréningových suplementov pre zvýšenie a predĺženie športového výkonu, je vhodný aj v období rysovania.

L-arginine je aminokyselina a je prítomná v proteínoch živočíchov aj ľudí. Ak je naša strava bohatá na živočíšne aj rastlinné bielkoviny (mäso, ryby, mliečne výrobky alebo orechy a semienka), vie si ho telo vyprodukovať dostatočne aj samo. V tele sa podieľa na mnohých biologických procesoch, stimuluje produkciu vlastného rastového hormónu, má schopnosť podpory rozširovania krvných ciev, čím sa do svalov môže dostať viac kyslíka a živín, lepšie svalstvo prekrvuje aj následne regeneruje. Podporuje syntézu svalových bielkovín, zlepšuje senzitivitu buniek voči inzulínu, podieľa sa na tvorbe kreatínu a má mnoho ďalších funkcií.

Arginine AKG je označovaný ako pokročilejšia forma klasického l-arginínu, pretože  prítomný  alfa-ketoglutará t údajne  dokáže  napomôcť absorpcii  l-arginínu a predĺžiť dobu jeho uvoľňovania. Arginín je zároveň základom väčšiny predtréningových suplementov pre zvýšenie a predĺženie športového výkonu, je vhodný aj v období rysovania.

 

Zloženie (orange): L-Arginin Alpha Ketoglutarate, kyselina citrónová (E330), kyselina jablčná (E296), aróma pomaranč, sladidlá: sukralóza (E955)

Výživová hodnota výrobku v 100 g a dávke 5g:

Soľ je v potravine obsiahnutá, výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka.

Referenčný príjem priemerného dospelého: 8400 kJ/2000 kcal

*RVH - referenčná výživová hodnota / **RVH nie je stanovená

Použitie a dávkovanie: Základná denná dávka je 5g (zarovnaná čajová lyžička), ktorú rozmiešajte v 200 ml vody, približne hodinu pred telesným výkonom.

Upozornenie: Nevhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladujte mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzavrite. Skladovanie v chlade a tme predlžuje jeho trvanlivosť.

Balenie: Uvedené na obale

NO doping: Výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu vrátane modifikovaných surovín.

Výrobca: 73nutrition®, s.r.o., Pribinova 3139/95, Zvolen, 96001, Slovensko.

Newsletter

Získajte najnovšie novinky a špeciálne zľavy